В статті:
Розглянемо, які є рівні англійської мови (знання рівнів А1, А2, В1, В2, С1, С2), англійська мова рівні для початківців — молодших та старших вікових категорій на початковому етапі, рівні англійської мови для дітей та дорослих з освоєнням середнього ступеня підготовки, англійська мова рівні для вище середнього та досконалого ступенів підготовки, англійська мова рівні — літерно-цифрове позначення та діаграма складності освоєння рівнів.
У репетиторській школі англійської та інших іноземних мов Е‑Ленд Солом’янського району Києва використовується вказаний розподіл. Далі – детальніше.
Рівні для початківців — молодших та старших вікових категорій на початковому етапі
В цьому розділі представлено поняття щодо рівнів англійської мови для молодших та старших вікових категорій, починаючи від молодшої (молодший шкільний вік) та старшої (без обмежень) на початковому етапі вивчення англійської мови.
Але спочатку давайте розглянемо, які взагалі бувають рівні англійської мови
Отож, існують такі рівні англійської мови: початковий (Beginner), елементарний (Elementay), нижче середнього (Pre-Intermediate), середній (Intermediate), вищий середнього (Upper Intermediate), просунутий (Advanced) та останній рівень, який визначається вільним володінням мови (Mastery).
Розберемо коротко усі рівні англійської мови, а саме що в кожному рівні вивчається, який необхідний граматичний та лексичний мінімум, що потрібно знати для володіння відповідним рівнем; мовні теми, на які потрібно вміти спілкуватися тощо.
Перший початковий рівень або Beginner
На цьому етапі вивчення мови учень або студент починає з того, що вивчає елементарні правила читання, фонетику, прості розмовні вирази. З розмовних тем вивчаються такі, як знайомство. Учень має вміти розказати про себе, завести розмову, задавати елементарні запитання при знайомстві зі своїм співбесідником. Також він має знати необхідну лексику з цієї теми, розказати про свою родину тощо.
Не менш важливим є також вивчення діалогів, як, наприклад, у кафе, в аеропорту, в магазині. Тут студент має знати певний ряд запитань, які він буде задавати в тій чи іншій установі, щоб його зрозуміли. Також йому необхідно могти сприймати мовлення співрозмовника на слух і розуміти, що він відповідає.
Серед можливих граматичних тем варто зазначити вивчення дієслова «бути» в теперішньому та минулому часах; модального дієслова «могти», таких слів, як some/any, а також минулого часу. Учень буде використовувати необхідні граматичні конструкції, щоб описувати свій минулий досвід, могти розказати, де він був і що робив.
Після освоєння цього рівня також вивчається така тема, як робота. Це в подальшому також допоможе тим людям, які працюють у сфері бізнесу, і яким потрібна безпосередньо ділова англійська мова тощо.
Елементарний рівень або Elementary
Цей рівень не є значно складнішим від початкового, проте вже спостерігаються деякі нові складніші граматичні конструкції, лексика та розмовні теми. Тож серед таких тем варто зазначити наступні: їжа, похід до лікаря, мій досвід та емоції і багато інших.
Ці теми носять практичніший характер для подальшого їх вживання у живому спілкуванні, корисним тут буде також вивчення діалогів. Учень має насамперед не лише висловлювати свою думку, але й в цьому контексті розуміти, що йому кажуть, могти підтримати розмову зі своїм співбесідником і т. д.
Щодо граматики, то тут будуть вивчатися прості теперішні та минулі часи, елементарні граматичні конструкції, такі як “There is/there are”, “I’m going to”, “Have/has got” тощо.
Після освоєння цього рівня учень має вільно висловлюватися на ці теми, вільно користуватися граматикою такого рівня та могти вже розуміти нескладні висловлювання живого мовлення на слух.
В розділі ми розглянули, які бувають рівні англійської мови, а також які можливості є у дітей та дорослих на початковому вивченні англійської мови, зокрема можливість досягнути базового та елементарного рівня (Beginner та Elementary відповідно).
В наступному розділі представлено вищі рівні англійської мови — освоєння середнього ступеня підготовки.
Рівні для дітей та дорослих з освоєнням середнього ступеня підготовки
В цьому розділі перейдемо до складніших рівнів англійської мови — для тих, хто вже освоїв ази англійської і готовий покоряти наступні щаблі знань англійської.
Наступним рівнем після Beginner і Elementary є так званий Pre-Intermediate, тобто нижче середнього.
Рівень нижче середнього або Pre-Intermediate
На цьому рівні вивчаються вже складніші граматичні конструкції, такі як:
- підрядні речення;
- злічувальні та незлічувальні іменники;
- ступені порівняння прикметників;
- артиклі;
- теперішній доконаний час;
- непряма мова.
До того ж вивчаються деякі модальні дієслова.
Щодо часів, то варто зазначити, що більше уваги приділяється теперішнім та минулим, але також вивчаються і майбутні часи.
Якщо ж говорити про розмовні теми, то на цьому етапі і після освоєння зазначеного рівня, учень має володіти складнішими темами, як, наприклад: “Мій улюблений фільм”, “Дика природа”, “Мої таланти та мрії” тощо.
Варто зазначити, що теми стають абстрактнішими і вже не обходиться простим вивченням сталих виразів чи якихось діалогів. Тут потрібно вже розуміти загальніші поняття, а також вміти висловлювати безпосередньо свою особисту думку на ту чи іншу тему.
Після освоєння середнього рівня, учень переходить на так званий Intermediate рівень.
Середній рівень або Intermediate
Середній рівень Intermediate буде відрізнятися від Pre-intermediate насамперед складнішою граматикою та лексикою, яку учень буде вивчати на цьому етапі.
Тож серед граматичних тем варто зазначити майбутній час. Якщо на попередніх рівнях він вивчався на рівні елементарних граматичних конструкцій, то тут учень вчиться кільком майбутній часам. Те саме стосується і модальних дієслів. Тут також додаються вже складніші, які мають різні функції. Учень починає вивчати умовний спосіб, артиклі та непряму мову.
Що ж стосується розмовних тем, то теми такого рівня будуть відрізнятися насамперед складнішою лексикою. Наприклад, такі теми, як “Закон та мої права”, “Працевлаштування та професія”, “Особистість”, “Питання расової спорідненості” та інші.
Знову бачимо, що теми є здебільшого абстрактними, що і вимагає знань відповідної лексики, як уже зазначалося.
В розділі ми розглянули тему “Рівні англійської мови для дітей та дорослих з освоєнням середнього ступеня підготовки” та побачили специфіку рівнів підготовки Pre-Intermediate та Intermediate
В наступному розділі представимо тему “Англійська мова рівні для вище середнього та досконалого ступеня підготовки” та розглянемо рівні Upper Intermediate, Advanced та Mastery.
Рівні для вище середнього та досконалого ступенів підготовки
Цей розділ присвячений темі “Англійська мова рівні для вище середнього та досконалого ступеня підготовки” в якій ми представимо самі високі рівні англійської мови.
Наступним рівнем буде рівень так званий вище середнього: Upper Intermediate.
Рівень вище середнього або Upper Intermediate
Після освоєння цього рівня студенти будуть вміти вільно спілкуватися мовою, також можна спробувати вже здавати іноземні екзамени, а саме рівня B2 (див розділ “Англійська мова рівні — літерно-цифрове позначення”, такі як FCE (англ. First Certificate in English, в перекладі звучить як Перший Кембриджський сертифікат).
Тож, які теми будуть вивчатися на цьому рівні? Найперше це теми культурологічного характеру, про країну, її культуру, мас-медіа, новини в світі, глобальні проблеми, також технології майбутнього тощо.
Ці теми відрізняються складнішими лексичним та граматичними конструкціями. Знову ж таки є абстрактнішими, отже потрібно мати певне уявлення про ці поняття, володіти відповідною лексикою і звичайно вміти виражати свою думку на зазначену тему.
На цьому етапі студенти вже мають розуміти газетну лексику, яка в свою чергу є доволі специфічною.
Якщо говорити про сприйняття мовлення на слух, то аудіювання є вже складнішим через те, що темп мовлення стає швидшим. Що стосується письма, то учні повинні вміти виражати не просто свою думку чи писати якісь листи, як це було на попередніх рівнях. Тут вони вже мають вчитися діловому мовленню, написанню офіційних листів та необхідних лексичних конструкцій, які використовуються при діловому спілкуванні.
Цей рівень звичайно не закінчується тільки цими темами. Як уже зазначалося, граматика є складнішою, а саме серед таких граматичних тем варто зазначити:
- прямі та непрямі запитання;
- пасивний стан;
- розповідні підрядні речення;
- умовний спосіб (всі його типи);
- форми інфінітиву та герундію;
- дієприкметники.
Наступний і останній рівень володіння англійською — Advanced, тобто досконалий.
Досконалий рівень або Advanced
А це означає, що студенти, які вже заволоділи цим рівнем, мають досконало володіти мовою. Зазвичай вивченням цього рівня займаються безпосередньо ті, кому потрібна здача міжнародних іспитів, але не тільки.
Є багато таких, які просто вивчають мову для себе та прагнуть знати більше, удосконалюватися в ній. Тож давайте розглянемо, що ми будемо вивчати на цьому етапі.
По своїй суті, особливо, що стосується граматики та лексики, рівень Advanced не дуже буде відрізнятися від Upper-Intermediate, проте не все так просто. Якщо ми подивимося на лексику, то помітимо все ж значні зміни.
Рівень Advanced не є завершальним, адже після нього іде ще рівень Proficiency (Mastery), проте вважається, що ті, хто вже володіють рівними Advanced, знають мову досконало.
Рівнем Proficiency практично можуть володіти лише носії мови, які удосконалюють її до такого бездоганного рівня виключно з професійною або науковою метою в тому числі стосовно самої мови.
Тож, як уже зазначалося, найбільшою складністю буде вивчення лексики, а саме різних лексичних конструкцій та виразів. Людина, яка володіє рівнем Advanced може абсолютно вільно спілкуватися англійською, вільно виражати свою думку, а також розуміти мовлення іноземців або автентичні аудіотексти, тобто живу мову.
До цього рівня відноситься також вміння розуміти і сприймати газетні тексти, тексти журналів чи мас-медіа.
Щодо граматики, то можна сказати, що на цьому рівні, це таке певне узагальнення, ніби перевірка учня, чи він гарно засвоїв попередні рівні.
В розділі розглянуто тему “Англійська мова рівні для вище середнього та досконалого ступеня підготовки” в якій ми представимо самі високі рівні англійської мови. Ми побачили, які саме вимоги потрібні для освоєння рівнів Upper Intermediate та Advanced
У наступному розділі розглянемо тему “Англійська мова рівні — літерно-цифрове позначення і діаграма складності освоєння рівнів англійської мови” в якій представлено міжнародну систему позначення рівнів англійської мови а також діаграму складності їх освоєння.
Літерно-цифрове позначення та діаграма складності освоєння рівнів англійської мови
У цьому розділі розглянемо тему “Англійська мова рівні — літерно-цифрове позначення і діаграма складності освоєння рівнів англійської мови” в якій представимо схему позначення рівнів, а також для візуального представлення — діаграму складності освоєння рівнів англійської мови.
У репетиторській школі за спрямуваннями курси та онлайн уроки вивчення англійської та інших іноземних мови Е‑Ленд Солом’янського району Києва викладачі використовують міжнародну систему літерно-цифрового позначення рівнів англійської мови.
А1 — рівень англійської — початковий рівень (Beginner);
А2 — рівень англійської — елементарний рівень (Elementary);
А2-B1 — рівень англійської — рівень нижче середнього (Pre-Intermediate);
В1 — рівень англійської — середній рівень (Intermediate);
В2 — рівень англійської — рівень вище середнього (Upper-Intermediate);
С1 — рівень англійської — рівень просунутого володіння (Advanced);
С2 — рівень англійської — рівень досконалого володіння (Proficiency).
Починати вчити ту чи іншу мову по початку здається дуже складним. Але в процесі навчання стає щораз простіше, і навички уже приходять все швидше. І ті моменти, які на початку здавалися абсолютно недосяжні, з часом піддаються і здаються досить елементарними.
Для того, щоб зрозуміти, наскільки складно буде з вивченням кожного з рівнів, можна уявити собі умовну діаграму. Звичайно, вивчення іноземних мов — досить індивідуальне, оскільки кожен учень володіє різними здібностями. Але тим не менше, спостерігаючи за процесом вивчення — освоєння рівнів за складністю вишикувалися у вигляді діаграми, про яку йде мова.
Діаграма ця — у вигляді людської руки. Кожен палець — це вершина, яку потрібно підкорити для освоєння того чи іншого рівня вивчення англійської мови.
Як ми бачимо з малюнка, перші два рівні найскладніші і вимагають більше всього часу для їх вивчення. Наступні рівні — простіше піддаються вивченню. Ну а останні — складність вже йде на спад, оскільки на Вас вже працюють знання, набуті за рахунок попередніх рівнів.
Це зовсім не означає, що останні рівні не будуть вимагати часу на їх освоєння. Але часу буде йти вже набагато менше, як і прикладених зусиль.
Для Вас завжди відкрита полілінгвальна школа Е-Ленд по вивченню англійської та інших іноземних мов віддалено по Україні та для українців у всьому світі через Інтернет та Скайп, із репетиторськими курсами та уроками, з підготовкою до екзаменів та тестів, з нуля та на будь-який рівень, початківцям та досвідченим, для бізнесу, корпоративних та приватних клієнтів, для дітей-школярів та дорослих, методом занять в школах та онлайн, неподалік від станцій метро Вокзальна та Шулявська, в Солом'янському та в інших районах Києва, на Севастопольській та площі Космонавтів, біля вулиці Антонова, Повітрофлотського проспекту, Караваєвих Дач, Чоколівки, Єреванської, Лобановського, з Вашим Спікнг Клабом – найкращим розмовним клубом, з навчанням граматики дистанційно та офлайн.
Надішліть заявку на безкоштовне пробне заняття прямо зараз!
(січень місяць, 2024 року)
👉 Версію сторінки англійською та іншими мовами можна переглянути за допомогою онлайн‑сервісу Google Translate:
Запитання щодо навчання
✎ Як діє програма Спікнг Клаб у школі Е-Ленд?
Спікнг Клаб - це наш розмовний клуб, де студенти можуть практикувати мову в інтерактивному форматі. Він доступний для всіх, навіть віддалено через Інтернет та Скайп.
✎ Які переваги навчання в групах в школі Е-Ленд?
Навчання в групах надає можливість студентам обмінюватися досвідом та мотивувати один одного на будь-якому рівні вивчення, включаючи початківців та тих, хто вивчав мови з нуля.
✎ Які можливості для занять іноземними мовами надає школа Е-Ленд для дітей-школярів та дорослих?
Ми маємо курси для дітей-школярів та дорослих на будь-якому рівні, включаючи початківців, з можливістю навчання в групах чи індивідуально з репетитором, як в школі, так і в онлайн-форматі.
✎ Чи існують спеціальні курси для дітей-школярів в школі Е-Ленд?
Так, у нас є спеціальні курси для дітей-школярів на будь-якому рівні вивчення, включаючи початківців та тих, хто вивчав мови з нуля. Заняття можуть проводитися в групах, індивідуально або в онлайн-форматі з репетитором.
✎ Яким чином школа підтримує дистанційне вивчення граматики?
Ми надаємо ефективні курси з вивчення граматики дистанційно, забезпечуючи студентам можливість вивчати англійську, французьку, польську, німецьку та українську мови в зручний час.
✎ Як діє програма Спікнг Клаб у школі Е-Ленд?
Спікнг Клаб - це наш розмовний клуб, де студенти можуть практикувати мову в інтерактивному форматі. Він доступний для всіх, навіть віддалено через Інтернет та Скайп.
✎ Які переваги навчання в групах в школі Е-Ленд?
Навчання в групах надає можливість студентам обмінюватися досвідом та мотивувати один одного на будь-якому рівні вивчення, включаючи початківців та тих, хто вивчав мови з нуля.
✎ Які можливості для занять іноземними мовами надає школа Е-Ленд для дітей-школярів та дорослих?
Ми маємо курси для дітей-школярів та дорослих на будь-якому рівні, включаючи початківців, з можливістю навчання в групах чи індивідуально з репетитором, як в школі, так і в онлайн-форматі.
✎ Чи існують спеціальні курси для дітей-школярів в школі Е-Ленд?
Так, у нас є спеціальні курси для дітей-школярів на будь-якому рівні вивчення, включаючи початківців та тих, хто вивчав мови з нуля. Заняття можуть проводитися в групах, індивідуально або в онлайн-форматі з репетитором.
✎ Яким чином школа підтримує дистанційне вивчення граматики?
Ми надаємо ефективні курси з вивчення граматики дистанційно, забезпечуючи студентам можливість вивчати англійську, французьку, польську, німецьку та українську мови в зручний час.
Найкраща практика
Слухайте англійську музику та пісні на іноземних сайтах і намагайтеся зрозуміти їх сенс: | |
| |
Переглядайте якомога більше англійських фільмів та кінокартин іншими мовами: | |
| |
Відвідуйте англійські сайти та сторінки носіїв інших мов без застосування перекладача: | |
|