Що робити якщо не здав ЗНО?

В статті описано типові випадки коли не вистачило балів, щоб скласти тести по ЗНО, а також надано поради, що робити якщо не здав ЗНО. Кожен, хто не впорався з цією задачею на наступний рік може спробувати ще раз. Але чи варто втрачати час? Про це та інше читайте далі.

Якщо не здав ЗНО, головне не падати в паніку

Що робити якщо не здав ЗНО?Привіт, друже! Ти не здав ЗНО? Не сумуй! У тебе ще все попереду. Що можуть порадити у такому випадку спеціалісти полілінгвальної школи англійської та інших іноземних мов Е-Ленд скул в Києві?

Для початку потрібно заспокоїтися.

Один чоловік бажав влаштуватися в компанію Microsoft двірником. І вже, коли були готові його прийняти, попросили електронну пошту для комунікації, на що двірник сумно відповів:

– У мене немає навіть комп’ютера, не те що пошта.

– Вибачте, але ми не можемо вас прийняти, бо це є порушенням комунікації працівників в середині компанії. – відповіли йому.

Чоловік той довго не засмучувався, став торгувати дрібними речами, пізніше відкрив ларьок, пізніше магазин, а потім так гарно пішла справа, що виріс аж до мережі магазинів. І коли прийшов страховий агент, щоб застрахувати його бізнес, попросив електронну пошту для обміну контактами, на що чоловік відповів ту саму фразу:

– У мене немає комп’ютера.

– Ого, – здивувався страховий агент. – Ви такі успішні. А уявіть, який би ви мали бізнес, якби у вас був комп’ютер!?

– Якби я мав комп’ютер, я був би двірником компанії Microsoft, – відповів той.

(Притча про двірника та Microsoft )

Не все що ми маємо, є для нас найкращим. Варто пам’ятати цю притчу.

Також у нагоді може послужити перегляд статистики.

Що робити якщо не здав ЗНО?За даними Українського центру оцінювання якості освіти поріг «склав/не склав» у 2021 році не подолали у наступному відсотковому співвідношенні:

  • англійська мова – 10,68%,
  • іспанська мова – 15,79%,
  • німецька мова – 11,49%,
  • французька мова – 8,94%,
  • з математики – 31,11%,
  • фізика – 8,33%.

Як бачимо, найгірше себе показала математика. Але це може бути пов’язано з тим, що математику зробили обов’язковим тестом, а багато хто може не мати здібностей до цього предмету і тому показник такий не втішний.

Отже, виходячи зі статистичних даних, можна зробити такі висновки:

  • ти не один, хто не склав тести (якщо, наприклад, взяти англійську мову, то зі 100 учнів не здало більше ніж 10 – це досить високий показник)
  • успішність здачі сильно залежить від предмету, який може увійти у здібності того чи іншого учня, а може і не увійти. Можливо варто краще подумати і підібрати предмет, до якого у тебе буде більше хисту
  • можливо спробувати предмети, на які показник порогу «склав/не склав» у 2021 році є найменший, зокрема це французька мова та фізика.

Дуже правдива народна мудрість. Відсутність чогось – це завжди шанс для чогось іншого. Спробуйте оглянутися по сторонах і увімкнути кмітливість.

Поради як вийти з ситуації при неуспішній здачі ЗНО

Що робити якщо не здав ЗНО?Зовнішнє незалежне оцінювання є необхідною умовою для вступу до будь-якого вищого навчального закладу. Здаються різні предмети в залежності від спеціальності, на яку хоче поступити абітурієнт. ЗНО являє собою  тести із варіантами відповіді, може бути також кілька розгорнутих питань; якщо говоримо про англійську мову чи будь-яку іншу іноземну –  це написання невеличкого твору.

До будь-якого ЗНО треба ретельно готуватися. На кожній спеціальності є необхідний прохідний бал, який потрібно набрати, якщо Ви хочете вступити у  певний ВНЗ. Також кожного року цей прохідний бал може змінюватися. І виникає питання:

Що ж робити, якщо не вдалося набрати достатній прохідний бал? І, так як це питання звучить дуже “розмито”, тут варто уточнити ще деякі моменти.

Взагалі, зовсім не здати ЗНО неможливо, адже це тестовий формат екзамену, а отже,  навіть якщо ви нічого не знаєте з даного предмету, імовірність вгадати хоч саму мінімальну кількість питань дуже велика. Максимальний бал – це 200. Із цих 200 балів 100 Ви отримуєте автоматично, прийшовши на екзамен. І далі, цей мінімальний прохідний бал вже буде варіюватися в залежності від предмету, який Ви здаєте. Ось припустимо Ви здавали ЗНО з англійської чи будь-якого іншого предмету і Вам буквально не вистачило кілька балів до мінімального прохідного. В такому випадку не все ще втрачено.

Можна зробити наступне. По-перше, подавати документи у такі ВНЗ, у яких цей предмет, який Ви не склали, не є обов’язковим. По-друге, Ви можете скласти ще один додатковий екзамен, на випадок, якщо не наберете мінімальний прохідний бал з якогось предмету, проте, такий варіант потрібно спланувати собі завчасно, адже реєстрація до ЗНО проходить за кілька місяців до його здачі.

І по-третє, якщо жодний з цих варіантів Вам не підійшов і Ви точно знаєте, що Вам потрібно поступати саме на цю спеціальність, а не на якусь іншу, у такому випадку Ви завжди можете виділити собі ще один рік для того, щоб якісно підготуватись до екзамену саме з цього предмету. І хоча ЗНО не можна перездати через місяць чи два, проте завжди є шанс здати його через рік, два і більше.

Що робити якщо не здав ЗНО?І якщо у матимете труднощі із підготовкою до зовнішнього незалежного оцінювання з англійської чи якоїсь іншої іноземної мови, Ви завжди можете звернутися до полілінгвальної школи англійської та інших іноземних мов Е-Ленд Скул Солом’янського району Києва і отримати необхідну допомогу від наших фахівців.

В статті приведено ситуацію неуспішної здачі тестів ЗНО та подано поради про те, що робити, якщо не здав ЗНО, які можуть знадобитися кожному для подолання цієї неприємності.

Читайте також на нашому сайті “Як здати ЗНО з англійської (якщо нічого не знаєш!)”

Бажаємо Вам успіхів!