План вивчення англійської мови самостійно (10 лайфхаків!)

План вивчення англійської мови самостійно або з викладачем використовується для якісного і швидкого вивчення англійської мови за допомогою методу поділу на групи в наступній послідовності: англійські групи по частинах англійської мови (фонетика, лексика, граматика і т.д.), групи англійських слів (методика вивчення англійських слів по групах), англійські групи за рівнем вивчення.

В репетиторському центрі за спрямуваннями полілінгвальна школа, курси та онлайн уроки, вивчення англійської мови в Е-Ленд Скул Солом’янського району Києва застосовується вказаний розподіл. Давайте розглянемо його детальніше.

Англійські групи з розподілом по частинах англійської мови

Розподіл англійської мови - англійські групиВивчення англійської мови можна розподілити за такими групами:

 • фонетика – вимова
 • лексика – вивчення слів
 • граматика і синтаксис

Фонетика англійської мови або вимова – мабуть, сама фундаментальна опція у вивченні англійської. Тут ви починаєте вивчення з вимови звуків, слів і словосполучень. Ясна річ, на самому початку це алфавіт, а також транскрипція звуків і слів.

Лексика англійської мови – це словниковий запас слів, який Вам потрібно буде накопичувати поступово і регулярно. Для кращого запам’ятовування і відтворення з пам’яті слів рекомендується використовувати різні методики. Деякі з них наведені на сайті англійської та інших іноземних мов Е-Ленд Скул в розділ “Вивчити словник на 2 тисячі слів за 3 місяці!”

Також, даній методиці присвячено наступний розділ цієї статті: “Лексичні групи англійської мови”

Граматика і синтаксис – дуже важлива група англійської мови. До її вивчення варто звертається після деяких напрацювань і навичок. Граматика і синтаксис – це вже як полірування виробу. Придбавши певний словниковий запас і вивчивши побудову речення, Ви зможете будувати різні часові конструкції.

Більше почитати на цю тему Ви зможете в таких розділах сайту: Розмовна англійська мова та англійська на слух. Фонетика англійської мови. Лексика англійської мови, Граматика з англійської мови – курс навчання. Лексика і граматика англійської мови онлайн та на практиціГраматика та лексика на практиці – граматика англійської мови

Якщо Вас цікавить комплексне або приватна вивчення англійської, дані англійські групи подаються для вивчення в репетиторському центрі за спрямуваннями полілінгвальна школа, курси та онлайн уроки, вивчення англійської мови в Е-Ленд Скул Солом’янського району Києва. Ви можете записатися на пробний урок прямо зараз.

Лексичні групи англійської мови (методика вивчення англійських слів по групах)

Одним з найповажніших методів вивчення англійської лексики є метод вивчення англійських слів по групах, викладений в підручнику Павла Литвинова “3000 англійських слів – техніка запам’ятовування”.

Основною ідеєю вивчення слів за цією технікою є розподіл слів по групах. Якщо вивчати англійські групи, в пам’яті формуються так звані осередки або полички, куди складаються слова з певної групи.

Розподіл англійської мови - англійські групиТаким чином з цієї методики ми отримуємо такі вигоди:

 1. Зручність вивчення слів
 2. Швидкість вивчення слів
 3. Ефект перенесення слів в довгострокову пам’ять
 4. Швидкість звернення до пам’яті для згадування того чи іншого слова.

Якщо розподіляти англійські слова по групах, очевидним є зручність і швидкість їх вивчення. Розподіливши слова по групах і розділивши їх по днях, тижнях, місяцях – ви рухаєтеся від однієї групи до іншої і таким чином систематизуєте Ваше вивчення слів.

Завдяки періодичним повторенням, а також перехресної методики (візуально, схематично, аудіально) – слова відкладаються в надійній довгострокової пам’яті.

Перейдемо безпосередньо до самої методикою. За Литвиновим існують такі лексичні англійські групи:

Структура дієслів:

 • Дієслова стадії – Verbs of Stage
 • Дієслова руху – Verbs of Movement
 • Дієслова наявності / кількості – Verbs of Presence / Quantity
 • Побутові дієслова – Verbs of Everyday Life
 • Дієслова почуття – Verbs of Feeling
 • Дієслова сприйняття і мислення – Verbs of Perception and Thinking
 • Робочі операції – Working Operations
 • Дієслова спілкування – Verbs of Intercourse
 • Дієслова боротьби – Verbs of Fighting

Ознаки, що сприймаються органами почуттів:

 • Час
 • Здібності людини
 • Емоція / почуття / настрій
 • Мораль / поведінка – Moral / Behaviour
 • Абстрактні прикметники – Abstract Adjectives
 • Стан / статус – Condition / Status

Структура іменників:

 • Світ – World. 49
 • Погода / природні явища – Weather / Natural Phenomena
 • Геометрія – Geometry
 • Час – Time
 • Речовина / матеріал – Substance / Material
 • Рослини – Plants
 • Тварини – Animals
 • Людина – Human Being
 • Житло – Dwelling
 • Одяг – Clothes
 • Харчування – Nourishment
 • Почуття / характер – Feeling / Character
 • Мислення – Thinking
 • Освіта – Education
 • Культура

Книгу Литвинова можна скачати у вільному доступі на сайті Державної установи освіти “Гімназії №2 м. Могілева (Білорусія)” тут.

Розподіл за рівнем вивчення

Англійську мову можна групувати за такими рівнями вивчення:

 • Початковий рівень (Beginner)
 • Елементарний рівень (Elementary)
 • Нижчий середнього (Pre-Intermediate)
 • Середній (Intermediate)
 • Вищий середнього (Upper Intermediate)
 • Високий рівень (Advanced)
 • Супер високий (Mastery)

Розподіл англійської мови - англійські групиПочатковий рівень (Beginner) – перший щабель знань рівня англійської мови. Він призначений для тих, хто ніколи не вивчав англійську мову: ні в дитячому садочку, ні в школі ні будь-яким іншим чином, або вивчали, але навчання було дуже низької якості, минуло багато часу і в голові не залишилося навіть найменшого уявлення про англійську .

Рівень Beginner як і Elementary позначають буквою A1. Якщо у Вас невеликий словниковий запас, Ви можете побудувати кілька простих речень англійською, знаєте ази граматики і правила читання, то можете вже переходити до наступного рівня Elementary.

Елементарний рівень (Elementary) – включає знання з попереднього рівня, плюс учні цієї групи повинні читати короткі тексти і вміти побудувати та написати прості речення, вести розмову на загальні теми, розповідати про себе. Також Ви можете розуміти співрозмовника, якщо він використовує прості слова і конструкції пропозицій.

Нижчий середнього (Pre-Intermediate) – рівень А2 – рівень знання англійської мови, який включає основи складніших граматичних і лексичних побудов, розмовну практику по тематиці повсякденному житті, вміння написати твір, сприйняття англійської на слух – нескладні пісні, аудіотексти. Також рівень включає знання і навички з попередніх рівнів.

Середній (Intermediate) – рівень В1 – все раніше освоєні навички з попередніх рівнів і до цього: вміння досить вільно розмовляти англійською, обговорювати різні професійні та побутові теми, розуміти і відтворювати на слух практично все сказане англійською мовою в середньому темпі.

Вищий середнього (Upper Intermediate) – рівень В2 – до тих навичок додається володіння мовою достатньою для вільного спілкування майже в усіх сферах. Люди, що займаються англійською на цьому рівні можуть починати готуватися до міжнародних іспитів, отримання міжнародних сертифікатів і т.д.

Високий рівень (Advanced) – рівень С1 – це вже дуже серйозні знання, якими володіють випускники філологічних факультетів вищих навчальних закладів. На цьому рівні найчастіше можна зустріти викладачів різних лінгвістичних шкіл.

Розподіл англійської мови - англійські групиСупер високий (Mastery) або рівень С2 – найвищий рівень знань англійської. Далеко не всі можуть похвалитися таким високими знанням. Цей рівень ще може бути прирівняний до Proficiency – рівень носія мови. Цим рівнем володіють іноземці англомовних країн з відповідною лінгвістичною освітою. Якщо Ви не народилися, наприклад, в США, досягти цього рівня можливо тільки присвятивши все своє життя вдосконаленню англійської з обов’язковим довготривалим перебуванням в англомовних країнах або відповідному середовищі.

Ви можете пройти безкоштовний тест на визначення Вашого рівня володіння англійською мовою.

У цій статті ми розглянули методи розподілу англійської мови по групах, зокрема англійські групи по частинах англійської мови (лексика, граматика, фонетика і т.д.) і лексичні англійські групи – групи англійських слів (методика вивчення англійських слів по групах) за методикою Литвинова, англійські групи за рівнем вивчення

Все це та багато іншого в репетиторському центрі за спрямуваннями полілінгвальна школа, курси та онлайн уроки, вивчення англійської мови в Е-Ленд Скул Солом’янського району Києва.

Для Вас завжди відкрита Е-Ленд Скул по вивченню англійської та інших іноземних мов початківцями та досвідченими, для дітей та дорослих, з репетиторськими курсами та уроками, методом занять онлайн та в школах біля Севастопольської площі недалеко від станцій метро Шулявська та Вокзальна Солом’янського району Києва.

05.05.2021

 

Часті запитання:

✎ Як записатися на курси англійської?

Для того, щоб розпочати навчання на курсах англійської, для початку треба пройти пробний урок. Для цього потрібно перейти в головному меню в розділ <Розпочати навчання> та обрати <Пробний урок>

✎ Чи потрібен мені пробний урок?

Пробний урок має кілька переваг. Ви можете оцінити свої сили, а також оцінити якість викладання. Крім цього, викладач оцінює рівень Ваших знань для того, щоб якомога ефективніше для Вас почати навчання.

✎ Яку форму навчання краще обрати: в групі, чи індивідуально з репетитором?

Залежно від поставленої мети. Кожна з форм навчання має свої переваги. Зокрема, навчання в групі має дещо кращий стимул до засвоєння матеріалу, тоді як на індивідуальних заняттях викладач має кращу можливість підібрати індивідуальний підхід та методику до кожного студента.

✎ Чи можу я за дуже короткий строк досконало вивчити англійську мову?

Все залежить від прикладених Вами зусиль. Викладачі полілінгвальної школи Е-Ленд Скул завдяки своїй компетенції та професіоналізму створюють максимально сприятливе середовище для максимально швидкого засвоєння матеріалу. Також для пришвидшення навчання можна застосовувати будь-які форми навчання, в тому числі метод онлайн.

✎ Яким чином я можу підтягнути свою розмовну англійську?

В полілінгвальній школі Е-Ленд Скул працює спеціальна програма «Розвиток навичок розмовної мови», яка відразу включена у базову підготовку на високому рівні. За потреби студент має можливість за рахунок зменшення навантаження в інших напрямках, робити ще більший акцент в напрямку розмовної мови.

5/5 - (2 votes)